Õppima kandideerimiseks esitab õpilaskandidaat kooli vastuvõtukomisjonile nõutavad dokumendid, sh tõendab nõutava haridustaseme olemasolu. Vastuvõtudokumendid saab esitada sisseastumise infosüsteemis SAIS ja vajadusel koolis kohapeal.
Vastuvõtt toimub konkursi korras vastavalt õppekohtade arvule. Õpilaskandidaatide paremusjärjestus selgitatakse välja eriala vastuvõtukatsete (testid ja vestlus) tulemuste alusel. Lävend paremusjärjestuse pingeritta pääsemiseks on 50% maksimaalsest punktisummast.
Õppekohale kandideerimise paremusjärjestuse kriteeriumideks vastuvõtul on:
Rakendusliku keskhariduse ja kutsekeskhariduse õppekavadele sisseastujatel:
Kutseõppe õppekavadele sisseastujatel:
Töökohapõhisesse õppesse õpilaskandidaadi vastuvõtmisel on paremusjärjestuse prioriteetseks kriteeriumiks töötamine õpitaval erialal.
Vastuvõtmise kohta saab õpilaskandidaat teavituse vestlusele järgneva kahe tööpäeva jooksul SAISis. Kooli vastuvõetud õpilaskandidaat kinnitab oma õppima asumise hiljemalt kahe tööpäeva jooksul teate saamisest. Õpilaskandidaatidele, kes paremusjärjestuse alusel ei osutu õppekohale valituks, saadetakse teade paremusjärjestuses paiknemise kohta. Vabanenud õppekohale kutsutakse pingerea paremuselt järgmine õpilaskandidaat.
Vastuvõtukomisjoni otsus on võimalik vaidlustada, esitades kirjaliku vaide vastuvõtukomisjoni esimehele hiljemalt tulemuste avalikustamisele järgneval tööpäeval.
Õpilaste vastuvõtu kord ja vastuvõtukomisjonide töökord on kirjeldatud kooli õppekorralduseeskirja 3. peatükis.
Koolil on õigus tunnistada väljakuulutatud vastuvõtukonkurss kehtetuks, kui õppekavale on esitatud vähem kui 15 avaldust või õppima tuleku on kinnitanud vähem kui 15 õpilaskandidaati.
Kui õpilaskandidaadi hariduslikust erivajadusest tulenevalt on vaja teha kohandusi sisseastumise korralduses või õppetöös, siis tuleb esitada vastav taotlus ning lisana rehabilitatsiooniplaan vm asjakohane dokument.
* Eesti residentsust mitteomavatel sisseastujatel tuleb esitada dokument, milles on märge alalise või kehtiva tähtajalise elamisloa või elamisõiguse kohta, või selle puudumise korral pädeva asutuse kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis tõend tema seadusliku viibimise kohta Eesti Vabariigis. Kool ei väljasta kutseid D-viisa saamiseks.
** Väljaspool Eestit välja antud haridust tõendava tunnistuse puhul on vajalik esitada ENIC/NARIC Keskuse hinnang. Loe täpsemalt HARNO kodulehelt.